м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 13
м. Чернігів, пр. Грушевського, 166-Б
м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 61
м. Ніжин, вул. Академіка Амосова, 15
За допомогою ультразвукової діагностики (УЗД) черевної порожнини можна обстежити різні органи та системи, наприклад:
Печінку - УЗД може виявляти різні захворювання печінки: цироз, жировий гепатоз, рак та інші.
Жовчний міхур - УЗД допомагає виявити камені та інші захворювання жовчного міхура.
Селезінку - УЗД може виявити розмір та структуру селезінки, а також можливі ознаки захворювань, таких як лейкемія або лімфома.
Нирки - УЗД може виявити камені, кісткову патологію, різноманітні захворювання та порушення функції нирок.
Підшлункову залозу - УЗД може виявити рак, пухлини, запалення або інші захворювання підшлункової залози.
Кишечник - УЗД може допомогти виявити захворювання кишечника, такі як запалення, кровотечі, кістки та інші патології.
УЗД черевної порожнини є безпечним та ефективним методом діагностики, який може допомогти лікарю виявити та вчасно лікувати різноманітні захворювання.
Причинами захворювань органів черевної порожнини людини можуть бути порушення режиму та характеру харчування, зміна кислотності шлункового соку, зараження патогенними мікроорганізмами (зокрема Helicobacter pylori), аутоімунні та спадкові захворювання. Симптоми захворювань органів живота включають біль та дискомфорт, здуття, порушення процесів дефекації (закреп та діарея), печію.
Ультразвукове дослідження внутрішніх органів може бути проведене як за призначенням лікаря, так і без нього. Показання до УЗД ОЧП:
Ультразвукові дослідження не мають протипоказань, оскільки шкода від УЗД відсутня. УЗД черевної порожнини можна робити дитині від народження, вагітним жінкам і хворим, які страждають на тяжкі хронічні захворювання.
За необхідності додаткового обстеження гастроентеролог також може призначити ендоскопію (фіброгастродуоденоскопію, аноскопію, ректороманоскопію, колоноскопію), аналізи крові та шлункового соку. У зв'язку з високою інформативністю та легкістю проведення процедури обстеження живота, як правило, починається з УЗД.