loading

м. Чернігів, пр. Грушевського, 166-Б

м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 61

м. Чернігів, вул. Незалежності, 15

м. Ніжин, вул. Академіка Амосова, 15

+ 380 462 92-92-53

+ 380 97 373-04-04

+ 380 99 498-94-78

+ 380 93 567-68-78

 

UA

Що робити з дитячими істериками?

У період 3-ох років (у кого-то пізніше, у кого-то раніше) настає період істерик (ще називають кризу трьох років, вік емоційної компетенції).
Що важливо пам'ятати - це нормальний етап розвитку. У дитини є базові психологічні потреби:
1. Безпечна прихильність (відчуття безпеки, стабільності, зв'язку з батьками, безумовної любові та прийняття).
2. Автономія, компетентність і почуття ідентичності. Починає проявлятися після 1 року, коли дитині вже хочеться активно досліджувати світ.
3. Самоконтроль і реалістичні кордони. Починаючи з 2-3 років дитина навчається самоконтролю за допомогою батьків.
4. Свобода висловлювати свої потреби та емоції. Виявляти свої емоції діти майстри, нам ще можна у них повчитися. А ось навчитися їх розрізняти - завдання для батьків. 
5. Гра і спонтанність. Дітям важливо дуріти, грати. Так вчаться креативності, отримують новий досвід і пізнають світ.
Під час істерики є гарна можливість задовольнити 3 базові потреби (безпечна прихильність і безумовне прийняття, свобода висловлювати свої емоції, реалістичні кордони).
Дозволити істериці бути в правильний спосіб:
- з любов'ю, коротко пояснити / назвати ситуацію
- назвати емоцію (цим ви приєднаєтеся і розділите стан дитини). Наприклад: я бачу, як ти засмучений / я чую, як ти злишся / я розумію, як тобі сумно і т.д.
-побудуйте кордони з коханням через договір і переспрямування (наприклад я бачу, що ти засмутився і хочеш ще на гойдалці покататися. Давай домовимося, ще 2 хвилини і йдемо дивитися на фонтани)
-якщо потрібно - механічно заспокоювати (обійняти, погладити, взяти на руки, особливо, якщо дитина б'ється головою і може травмуватися), переключення уваги (чим молодша, тим краще це працює), дати побути на самоті (якщо вдома і час дозволяє, але спочатку приєднатися до емоцій і позначити, що ви бачите, як малюку зле і складно заспокоїтися, що ви будете в сусідній кімнаті).
Те, що не допоможе і не поліпшить відносини: крик, погрози, звинувачення в бік дитини.
Період істерік для деяких батьків стає складним випробуванням. Пам'ятайте, що це явище тимчасове і не забувайте дбати про себе.

Запись на консультацію за телефонами контакт-центру: (0462) 92-92-53