loading

м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 13

м. Чернігів, пр. Грушевського, 166-Б

м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 61

м. Ніжин, вул. Академіка Амосова, 15

+ 380 462 92-92-53

+ 380 97 373-04-04

+ 380 99 498-94-78

+ 380 93 567-68-78

 

UA

Функціональна діагностика

Електрокардіографія (ЕКГ) і Холтерівське моніторування ЕКГ (Холтер -ЕКГ) - це методи оцінки електричної активності серця, виявлення порушень ритму, провідності, а також методи, що дозволяють оцінити ступінь тренованості людини (його серцево-судинної системи), виявити явну і приховану ішемію (порушення кровотоку в серцевих судинах).

Що таке ЕКГ?

Електрокардіографія є графічне відображення електричних імпульсів, що виникають у серці під час його роботи.

Результати процедури допомагають виявити:

Так само, за результатами ЕКГ можна запідозрити наявність у пацієнта вад серця, кардіоміопатій, міокардиту, гіпертонічної хвороби, хронічних захворювань легенів.

Як виконується електрокардіографія?

Процедура не вимагає особливої ​​підготовки.

Під час прийому у лікаря вам на грудну клітину і кінцівки кріплять датчики, які підключають до спеціального апарата. За п'ять хвилин реєстрації імпульсів серця ви не відчуєте дискомфорту.

Після цього, ви отримуєте результати у вигляді роздрукованої плівки із зображенням кривих серцевого ритму. За необхідності лікар-діагност може зробити розшифровку електрокардіограми.

ЕКГ по Холтеру (Холтер-ЕКГ)

Цей метод діагностики дає можливість відстежувати порушення серцевого ритму (аритмії) і визначати ступінь їх тяжкості, небезпека цих порушень для життя людини, потреба в медикаментозної корекції цих порушень. Також Холтерівське моніторування ЕКГ дозволяє оцінити роботу імплантованого людині кардіостимулятора (штучного водія ритму), виявляти навантажувальну ішемію, визначати ступінь фізичної тренованості людини.

Як проходить процедура?

Лікар-кардіолог (функціоналіст) прикріплює вам на пояс невеликий кардіорегістратор, датчики якого фіксуються на грудній клітці. Після чого ви відправляєтеся додому і ведете свій звичний спосіб життя, не знімаючи прилад від 24 до 48 годин (за показаннями).

По закінченню цього часу ви повертаєтеся в клініку, де з вас знімають реєстратор ЕКГ, інформацію зчитують за допомогою спеціальної програми і проводять детальний аналіз усіх порушень серцевого ритму за цей період часу.

За рекомендаціями з артеріальної гіпертензії (2020) нормальним артеріальний тиск вважається, якщо він не перевищує 130/85 у дорослих. Саме такі показники АТ достовірно попереджують розвиток серцево-судинних ускладнень. 
Оцінити АТ допомагає добовий моніторинг артеріального тиску - ДМАТ.

 

Добовий моніторинг артеріального тиску (ДМАТ) – це методика дослідження серцево-судинної системи за допомогою приладу автоматичної реєстрації артеріального тиску (АТ) та частоти серцевих скорочень (ЧСС). Дослідження проводиться протягом певного часу (але не менше доби) у звичних для пацієнта умовах та ритмі життя. 
 

Переваги методу ДМАТ:
•  під час дослідження пацієнт перебуває у звичних для себе умовах (вдома, в школі, на прогулянці тощо), що робить результати вимірювань максимально достовірними;
•  остаточно підтверджує або виключає наявність у пацієнта стійкого підвищення артеріального тиску (враховуючи індивідуальні антропометричні дані у дітей);
•  на його основі лікар приймає остаточне рішення щодо доцільності призначення препаратів для зниження артеріального тиску на тривалий термін, враховуючи співвідношення користь/ризик;
•  дозволяє визначити механізми підвищення артеріального тиску у конкретного пацієнта, що допомагає лікарю визначитись з гіпотензивним препаратом;
•  дозволяє оцінити ефективність лікування артеріальної гіпертензії.

Наші фахівці надають максимально зручні та доступні умови діагностики.
Запис на консультацію за телефоном контакт-центру: (0462) 92-92-53

                                               Подбайте про майбутнє свого здоров’я.

                                     Зверніть увагу на стан свого здоров'я сьогодні!