loading

м. Чернігів, пр. Грушевського, 166-Б

м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 61

м. Чернігів, вул. Незалежності, 15

м. Ніжин, вул. Академіка Амосова, 15

+ 380 462 92-92-53

+ 380 97 373-04-04

+ 380 99 498-94-78

+ 380 93 567-68-78

 

UA

Гінекологічні аналізи у медичному центрі «ТЕСЛА»

Багато гінекологічних захворювань на початковому етапі протікають безсимптомно, ознаки патології з'являються вже коли хвороба почала прогресувати. Крім інших видів обстеження, для ранньої діагностики призначається здача аналізів. 

Де в Ніжині здати аналізи? І які саме? 

Лабораторні тести можна здати у клініці Тесла Ніжин, вони допомагають виявити запалення, атипові клітини, визначити вид інфекції та рівень гормонів. Ось список основних гінекологічних аналізів, які потрібно складати для діагностики захворювань на ранніх стадіях:
• Мозок на цитологію (ПАП-тест) – обов'язковий аналіз, який потрібно здавати у гінеколога щонайменше щороку для профілактики передракових станів та раку шийки матки. Для дослідження лікар бере фрагмент епітелію із цервікального каналу.
• Урогенітальний мазок на флору – стандартний аналіз, що здається на прийомі у гінеколога для виявлення запалення та інфекцій, що передаються статевим шляхом.
• Бакпосів на мікрофлору з піхви – ефективний спосіб визначити вид інфекції, кількість патогенів та їхню чутливість до антибіотиків. Не є обов'язковим аналізом, що здається у гінеколога для уточнення діагнозу та підбору найбільш відповідного лікування.
• ПЛР-тест - дослідження біоматеріалу (крові, мазка з шийки матки або сечі) на наявність прихованих інфекцій (хламідіоз, кандидоз та інші).
• Аналізи на TORCH-інфекції - комплекс тестів крові на антитіла до основних внутрішньоутробних інфекцій (краснуха, герпес, токсоплазма, хламідії). Обов'язкові аналізи, які потрібно здавати у гінеколога під час планування вагітності. 
• Аналіз крові на гормони (естроген, прогестерон, ХГЛ, тестостерон, пролактин, тиреоїдні гормони) – призначають для визначення гормонального статусу та оцінки стану жіночої репродуктивної системи. Які саме аналізи на гормони здати і в який день менструального циклу уточнюйте у гінеколога на прийомі.
• Гістологічний аналіз – високоточний метод діагностики онкологічних процесів, що широко застосовується при проблемах у гінекології. Для аналізу використовується біоматеріал, який гінеколог бере шляхом біопсії або у процесі хірургічного втручання.
Крім того, при проблемах з гінекології здаються аналізи для оцінки загального стану організму: загальний аналіз крові та сечі, тест на цукор. Якщо має бути оперативне втручання, здається аналіз крові на групу та резус-фактор, тест на гепатит, ВІЛ, сифіліс.

Навіщо потрібно здавати аналізи в гінекології?
Щоб не пропустити розвитку патологічного процесу, гінеколог бере мазки, біопсію під час огляду.
Аналізи у гінеколога вказують на наявність дисбактеріозу, запальних процесів, статевих інфекцій, гормональних порушень.
Мазок на онкоцитологію (ПАП-тест) – ефективний метод ранньої діагностики атипових клітин епітелію шийки матки – дислпазії, раку.
Аналізи гормональної панелі допомагають знайти причину таких захворювань, як полікістоз яєчників, гіперплазія ендометрію, непліддя. За результатами дослідження призначається гормональне лікування.
Тест на ХГЛ – один із достовірних методів визначення вагітності.

Кому потрібно здавати аналізи у гінеколога?
Проходити профілактичний прийом у гінеколога та здавати стандартні аналізи (ПАП-тест, мазок на мікрофлору) необхідно всім жінкам 1-2 рази на рік, навіть якщо немає скарг.

Відвідати лікаря слід позапланово, не затягуючи:
• За наявності симптомів проблем з гінекології – збій менструального циклу, аномальних виділеннях з піхви, болі унизу живота, дискомфорту, болю під час сексу.
• Якщо у партнера виявилися симптоми ІПСШ , а у вас їх поки що немає.
• Після випадкового незахищеного сексуального контакту із новим партнером.
• У період планування вагітності: краще заздалегідь обстежитись, здати аналізи на інфекції та при необхідності – пролікуватися.
• При підборі гормональних контрацептивів, для призначення правильного препарату гінеколог направить на аналізи гормонів (прогестерон, тестостерон, ФСГ, ЛГ, пролактин, естрадіол).

Як підготуватись до здачі аналізів?

• За 2 тижні – не приймати антибіотики.

• За 2-3 дні до походу до гінеколога слід утриматися від занять сексом, не користуватися вагінальними засобами гігієни та медпрепаратами, не спринцюватись.
• У день здачі гінекологічного аналізу, за 2 години – не мочитися.
Загальні правила при здачі крові (на інфекції, гормони, загальноклінічні тощо):
• Аналізи здаються натще, чисту воду без газу можна пити.
• За 1-2 доби утримайтеся від жирного, смаженого, за 2 дні – від алкоголю.
• За 1 годину не палити.
• За день напередодні дослідження виключіть фізичні навантаження, стреси, сексуальні контакти, лазні та сауни.
• У день забору біоматеріалу не приймайте медпрепарати або обговоріть прийом з лікарем.
Гормональні аналізи здаються у певні дні менструального циклу – у які саме потрібно уточнювати у гінеколога.
 
 
Як визначити, які саме аналізи слід здати у гінеколога?
З будь-яких питань, що стосуються здачі гінекологічних аналізів, найкраще звернутися до свого гінеколога. Якщо настав час щорічного профілактичного огляду, то це будуть стандартні гінекологічні мазки. 
При виявленні відхилень в аналізах гінеколог призначить більш глибоке обстеження (бакпосів, ПЛР-тести на інфекції, біопсія з гістологією). За наявності патологічної симптоматики аналізи призначаються за показаннями.
 
Записатись можна через форму реєстрації. 
Або за телефонами: 
+ 380 462 90-93-90
+ 380 97 373-04-04
+ 380 99 498-94-78
+ 380 93 567-68-78

📍  Адреса: м. Ніжин, вул. Академіка Амосова 15 (біля районної лікарні).