loading

м. Чернігів, пр. Грушевського, 166-Б

м. Чернігів, вул. Коцюбинського, 61

м. Чернігів, вул. Незалежності, 15

м. Ніжин, вул. Академіка Амосова, 15

+ 380 462 92-92-53

+ 380 97 373-04-04

+ 380 99 498-94-78

+ 380 93 567-68-78

 

UA

Тейпування

Що таке тейп?

 

Кінезіологічний тейп - це еластична стрічка з натуральної бавовни, одна сторона якої покрита шаром гіпоалергенного клею. Але тейп принципово відрізняється від фіксуючого пластиру. По-перше, еластичність тейпа становить 140%, що відповідає еластичності шкіри людини. По-друге, унікальний клейовий шар забезпечує щільне прилягання до шкіри - після аплікації стрічку можна носити 5-7 діб. Таким чином, кінезіологічні тейп являє собою унікальний інструмент фізіотерапії. Не завдаючи дискомфорту і не обмежуючи рухової активності, тейпи працюють 24 години на добу всі 5-7 днів аплікації.

 

   Кінезіотейп: як працює і основні фізіологічні ефекти

При накладенні тейп піднімає шкіру над м'язами і зв'язками, як би відтягуючи її на себе. У результаті можна домогтися наступних фізіологічних ефектів:

• відновлення кровотоку і лімфотоку;

• зменшення больового синдрому;

• відновлення правильного руху;

• нормалізація роботи м'язів.

Розглянемо кожен з цих ефектів.

 

1. Знеболювальна дія

Зникнення болю під впливом кольорової наклейки більше схоже на диво, але з точки зору фізіології все зрозуміло. Піднімаючи шкіру в місці накладення, тейп відновлює мікроциркуляцію. Здавлені набряком тканини, розправляються, а медіатори запалення, які беруть безпосередню участь у створенні болю, разом зі струмом лімфи видаляються з області пошкодження. Роздратування больових рецепторів знижується, і в результаті зменшується болючість. По суті, йде процес інтенсивного загоєння, що і призводить до зникнення болю.

 

2. Поліпшення мікроциркуляції

Одна з перших проблем, яка виникає при будь-якому пошкодженні - це порушення мікроциркуляції. Потік крові і лімфи ускладнюється, а продукти розпаду залишаються в пошкодженій ділянці тіла, посилюючи ситуацію. Після аплікації шкіра під тейпом скорочується, в результаті розширюється міжклітинний простір, що призводить до відновлення кровотоку і лімфовідтоку. Тейп як би «масажує» шкіру і прилеглі до неї тканини, сприяючи швидкому загоєнню травми.

 

3. Формування правильного м'язового руху

В ідеалі, суглоби або м'язи повинні рухатися фізіологічно правильно. Але травми або занадто інтенсивні тренування призводять до порушення цього стереотипу. В результаті, виходить порочне коло - вже травмовані м'язи (або суглоби), продовжуючи свій неправильний рух, ще більше пошкоджуються. Наклеюючи тейп по вектору правильного руху, можна розірвати це коло. По суті, тейп стає протезом, який, «м'яко» підтримуючи м'язи і суглоби, направляє їх рух.

 

4. Розвантаження або приведення м'язи в тонус

Причина будь-якого болю в м'язах - це дисбаланс. У стані спокою м'язи повинні перебувати в розслабленому, а не напруженому стані. Тому перевантаження, холод, неправильна постава призводить до появи болю, який рано чи пізно переходить у хронічну форму. Тейп, завдяки своїй унікальній еластичності, нормалізує роботу м'язів.

 

Якісний тейп - еластичний, добре тримається до 5 днів, але при цьому зовсім непомітний при використанні, також він гіпоалергенний. Він, як Ваша друга шкіра. Такого ефекту досягають одиниці. Кінеозіологічний тейп - це не чарівна таблетка від усіх хвороб, а реально діючий метод фізіотерапії. Розібравшись, як працює кінезіотейп і правильно його застосовуючи, можна домогтися поліпшення стану і повного одужання хворого. Якщо ви сумніваєтеся, просто спробуйте, адже кінезіотейпінг не вимагає дорогого обладнання, багаторічної освіти та не завдає болю. І ви здивуєтеся, як різнокольорова смужка може змінити ваше життя на краще)